نیکیتا چگونه متولد شد؟


نیکیتا که در فارسی نوشتار بصورت نیکی تا نوشته می شود و از اسامی ایرانی الاصل با ریشه قدیمی است و به معنی  همانند و همتای خوبی میباشد، نام تجاری دستگاههای کاغذ خردکن ساخت شرکت رایانه سفیر خاور میانه است.
این شرکت ادامه و منشعب یکی از قدیمی ترین مجموعه های  تجاری بازار ماشین های اداری و رایانه ای ایران به نام سفیر به مدیریت فرشاد کمال خانی است.با قدمت بیش از 30 سال تجربه در خرید، فروش و تعمیرات ماشین های اداری در ایران.
او ابتدا کار خود را در دفتر فنی ماشین در خیابان فیشر آباد تهران (سپهبد قرنی فعلی) به شاگردی استادش مرحوم محمدرضا کمال خانی شروع کرد و بعدها با نام سفیر از سال 1377 به کار خود ادامه داد.
کمال خانی  پس از مدتی کار مستقل، شرکت رایانه سفیر خاور میانه را در سال 1382 تاسیس کرد و محصولات خود رابه نام نیکی تا که از نام فرزند دخترش گرفته شده بود نامگذاری کرد. در آن زمان رشد کودک متولد شده با نام اصیل ایرانی در کنار سایر رقبا که از اسامی آسیایی و اروپایی بهره میبردند غیر ممکن به نظر میرسید اما در سال 1384 شرکت رایانه سفیر خاور میانه با بهره گیری از این نام تجاری توانست پس از مدت کمتر از یکسال خط تولید خود را در شهرک صنعتی البرز استان قزوین در تولید کاغذ خردکن های اداری و پول شمارهای هوشمند به بهره برداری برساند و این اولین خط تولید و مونتاژ کاغذخردکن ها و دستگاههای پول شمار هوشمند با یک نام ایرانی بود.

هم اکنون نیکیتا معتبرترین نام در صنعت و عرضه ی دستگاههای کاغذخردکن خانگی، اداری، صنعتی و دستگاههای  الکترونیک بانکی ایران است.                                                                                         

Logo_Nikita

nikita

        طراحی سال 1383                                                             طراحی سال 1388    
تصاویر بیشتر